Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... SUCCESIUNE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

SUCCESIUNE

Daca nu am certificatul de deces al bunicului pot deschide succesiune dupa el, certificatul fiind la matusa mea?
solicita un certificat de la primaria din raza careia a decedat bunicul
fara certificatul de deces in original nu puteti deschide succesiunea.
la instanta se depun doar copii dupa acte nu sunt nici necesare nici indicate sa fie depuse originalele pt ca acele acte vor ramane la dosar, raman 'castigate cauzei'.