avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 143 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii STAGIU DE COTIZARE CONCEDIU MEDICAL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

STAGIU DE COTIZARE CONCEDIU MEDICAL

BUNÃ ZIUA
Aş vrea să mă ajutaţi într-o problemă:
Am o persoană care are concediu medical cu ,, boală obişnuită,, in luna iulie 2011.
In lunile feb, martie, aprilie 2011, a fost în concediu fără plată.
Pentru baza de calcul a concediului medical se iau in calcul şi lunile când nu a avut venit, respectiv feb, mart, aprilie2011 sau se merge in urma ian 2011; dec, nov, oct.2011.:(
Cel mai recent răspuns: busubianca , utilizator 09:40, 25 August 2011
Se tine cont de ultimele 6 luni la calculul bazei.
Adica: iunie, mai, aprilie, martie, februarie, ianuarie.
multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Calcul concediu de maternitate..pre si postnatal antonioenche antonioenche Buna ziua.am tot citit despre acest lucru si pare simplu calculul..insa contabila care face statele de plata ale sotiei sustine ca se platesc mai multe dari la ... (vezi toată discuția)
Calcul concediu de maternitate naiade naiade Buna ziua, Doresc sa imi calculati salariul pe luna iunie 2009, respectiv pe lunile aug-nov. 2009 (adica pt. toata peroada concediului de maternitate pana ... (vezi toată discuția)
Concediu maternitate_ calcul indemnizatie maria.maria.29 maria.maria.29 Buna ziua, Imi puteti spune care este formula de calcul a indemnizatiei pentru concediu de maternitate? Din cate am inteles este 85% din venitul brut pe ... (vezi toată discuția)