Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii STAGIU DE COTIZARE CONCEDIU MEDICAL
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

STAGIU DE COTIZARE CONCEDIU MEDICAL

BUNÃ ZIUA
Aş vrea să mă ajutaţi într-o problemă:
Am o persoană care are concediu medical cu ,, boală obişnuită,, in luna iulie 2011.
In lunile feb, martie, aprilie 2011, a fost în concediu fără plată.
Pentru baza de calcul a concediului medical se iau in calcul şi lunile când nu a avut venit, respectiv feb, mart, aprilie2011 sau se merge in urma ian 2011; dec, nov, oct.2011.:(
Se tine cont de ultimele 6 luni la calculul bazei.
Adica: iunie, mai, aprilie, martie, februarie, ianuarie.
multumesc