avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 542 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Avocaţi şi Admitere ... admitere barou 2011
Discuție deschisă în Avocaţi şi Admitere în avocatură

admitere barou 2011

Salutare,
va urmaresc discutiile de ceva timp si mereu am gasit dezbateri interesante si raspunsuri foarte utile.
Ma adresez si eu utilizatorilor cu o serie de intrebari legate de admiterea in barou ca avocat stagiar 2011,as dorii sa stiu si eu care sunt demersurile necesare,acte ce trebuie depuse.unde trebuie depuse si nu in ultimul rand cine poate sa imi spune ceva legat de subiectele date in anii precedenti si sa imi furnizeze materiale ,tot ce e necesar in pregatirea pt examen
cu drag
Cel mai recent răspuns: luiza2008 , utilizator 13:41, 29 August 2011
1.Acte necesare,modalitate de examinare,regulament examen s.a.:

[ link extern ]

[ link extern ]

2.Subiecte din anii trecuti:
[ link extern ]
;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Subiecte examen avocat stagiar marincristina marincristina Buna! A doua sesiune a examenului de admitere in Barou (avocat stagiar), va avea loc in perioada 15/19 septembrie 2010. ... (vezi toată discuția)
Admitere inppa emadinu emadinu Am nevoie de cateva informatii legate de examenul de admitere in INPPA : -daca exista o carte de grile recomandata -tematica examenului -valoarea taxei ... (vezi toată discuția)
Subiecte examen admitere barou 2012 mihail2012 mihail2012 Salut! Are cineva subiectele care s-au dat la examenul de admitere in barou 2011? Stima, Mihai (vezi toată discuția)