avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 188 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Casatorie in Turcia - schimbare de nume
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Casatorie in Turcia - schimbare de nume

Buna zıua vreau sa ma casatoresc ın Turcıa dar nu vreau sa trec eu pe numele luı se poate ca el sa treaca pe numele meu? multumesc
Cel mai recent răspuns: Alvaro Liniers , Avocat 22:50, 25 August 2011
Buna ziua ! Ar trebui consultata legislatia tarii in care va avea loc casatoria .... la noi in tara se putea , acolo .... Sa fie intr-un ceas bun :clapping:
Ma putetı ajuta va rog unde sa caut pe ınternet sa ma ınformez. multumesc
Sunati la autoritatea competenta (oficiul de stare civila) din orasul unde urmeaza sa oficiati casatoria.
Ati putea sa va interesati la Ambasada Turciei in Romania .


Adresa

010575 Calea Dorobanþilor 72, sector 1

Telefon: 206 37 00/04
Fax: 206 37 37
E-mail: Bukres.be@mfa.gov.tr

Telefon sectia consulara: (0040-21)206 37 27/29
Fax sectia consulara: (0040-21) 206 37 30


Program de lucru

Ambasada: luni-vineri 9.00-12.30; 14.00-18.00
Sectia consulara: luni-vineri: 9.00-12.30
Am fost acolo sı ne a spus sa mergem la polıtıe sa ne ınteresam acolo, am fost sı acolo a spus ca nu se poate dar eu vreau sa ma convıng sa vad eu legea scrısa. Daca ma pote ajuta cıneva. multumesc

Alte discuții în legătură

Cum obtin dubla cetatenie pentru copil? Ally111 Ally111 Buna ziua , Sunt cetatean roman , tatal copilului meu cetatean turc. Copilul are 4 ani, este nascut in Romania si recunoscut de tatal lui in certificatul de ... (vezi toată discuția)
Casatorie cetatean roman cu cetatean sua hamzaxxxl hamzaxxxl Salut. Am si eu nevoie de ajutor va rog. Eu sunt cetatean roman, iar sotia mea este cetatean american(SUA). Ne-am casatorit religios si dorim sa facem ... (vezi toată discuția)
Viza - am depasit cele 90 de zile se sedere in turcia mitzyca mitzyca buna ziua.am si eu o intrebare ,daca imi poate raspunde cineva urgent!!!!sunt casatorita cu un cetaten turc in romanıa.ne aflam ın turcıa de 7 ... (vezi toată discuția)