Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Casatorie in Turcia - schimbare de nume
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Casatorie in Turcia - schimbare de nume

Buna zıua vreau sa ma casatoresc ın Turcıa dar nu vreau sa trec eu pe numele luı se poate ca el sa treaca pe numele meu? multumesc
Buna ziua ! Ar trebui consultata legislatia tarii in care va avea loc casatoria .... la noi in tara se putea , acolo .... Sa fie intr-un ceas bun :clapping:
Ma putetı ajuta va rog unde sa caut pe ınternet sa ma ınformez. multumesc
Sunati la autoritatea competenta (oficiul de stare civila) din orasul unde urmeaza sa oficiati casatoria.
Ati putea sa va interesati la Ambasada Turciei in Romania .

Adresa

010575 Calea Dorobanþilor 72, sector 1

Telefon: 206 37 00/04
Fax: 206 37 37
E-mail: Bukres.be@mfa.gov.tr

Telefon sectia consulara: (0040-21)206 37 27/29
Fax sectia consulara: (0040-21) 206 37 30

Program de lucru

Ambasada: luni-vineri 9.00-12.30; 14.00-18.00
Sectia consulara: luni-vineri: 9.00-12.30
Am fost acolo sı ne a spus sa mergem la polıtıe sa ne ınteresam acolo, am fost sı acolo a spus ca nu se poate dar eu vreau sa ma convıng sa vad eu legea scrısa. Daca ma pote ajuta cıneva. multumesc