Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... modificare de adresa in CF pentru o casa
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

modificare de adresa in CF pentru o casa

-O familie in varsta, detine o proprietate(casa) ce figureaza in C.F.pe str.A....., la nr.30,construita inainte de 1960
-In buletinulde identitate, proprietarul are domiciliul la nr.30.adresa mentinuta de anide zile din neglijenta
- In realitate,azi,casa se gaseste pe str.A...la nr.32,iar la nr.30 exista o alta casa cu uproprietar cu acte in regula
-Contractele de gaz,apa,curent electric,telefon ,TV-cablu,respectiv facturile sunt incheiate si platite pe adresa str.A...,nr32.
Intrebare:
Care sunt pasii de urmat pentru a intra in legalitateatat cu adresa din buletin cat si cea din C.F.?
Multumesc anticipat pt.raspuns!
bebed

Va prezentati la Primarie de unde veti obtine, in baza unei cereri, adresa corecta urmare a recenzarii.
Cu aceasta adresa va prezentati :
- la evidenta populatiei unde solicitati emiterea unei noi CI cu adresa corecta;
- la CF unde solicitati modificarea adresei conform recenzarii.