Forum Discuţii juridice Asociaţii şi fundaţii, într-un ... alocare fonduri de la buget legal pentru club sportiv ...
Discuție deschisă în Asociaţii şi fundaţii, într-un cuvânt: ONG-uri

alocare fonduri de la buget legal pentru club sportiv de drept privat

Buna ziua,

As dori sa stiu care este modalitatea legala prin care un consiliu local poate aproba alocarea unei sume anuale pentru sustinerea activitatii a unui club sportiv de drept privat.

In acest sens, ma poate ajuta cineva cu cadrul legal si eventual sa ma indrume care ar fi pasii de realizat.

Cu mii de multumiri!
Prin HCL se poate stabili sponsorizarea acelui club sportiv ... in acest sens, se va incheia un contract de sponsorizare intre C.L. si clubul sportiv respectiv.
Aveti un material care va poate lamuri cam ce presupune acesta procedura de alocare de fonduri din bugetele locale:[ link extern ]
Interesati-va daca primaria din localitatea dumneavostra a alocat in anii trecuti bani pe acesta lege (Legea 350/2005 privind regimul finantarilor nerambursabile din fondurile publice alocate pentru activitati nonprofit de interes general) si care e procedura.