Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... inscriere in partid politic
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

inscriere in partid politic

Sotul meu este cetatean american cu Carte de Rezidenta in Romania (de 1 an) si ar dori sa stie daca are posibilitatea si dreptul sa se inscrie in orice partid politic din Romania in aceste conditii. Va rog sa ma ajutati cu cat mai multe informatii privind acest subiect.
Chiar daca poate il sfatuiesc sa nu o faca. Avem destule partide cu foarte multi membrii (asa declara sefii de partide).
Noua, romanilor ne lipsesc oamenii!
Nu cred ca mi-ati raspuns la ceea ce am intrebat eu. Daca poate sa se inscrie intr-un partid din Romania, fiind cetatean american cu rezidenta in Romania?
Daca nu-i este interzis prin statutul acelui partid , cetateanul respectiv poate sa se inscrie ...