Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... mostenitori
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

mostenitori

sintem 2surori. tatàl nostru este unicul proprietar al casei noastre eu sint in stràinàtate ests posibil ca tatàl meu sa-i facà acte pe casà in lipsa mea?
nu inteleg nimic,fi mai explicit(a).
da,poate sa-i faca acte de vanzare cumparare surorii
nu poate sa-i faca act de vanzare-cumparare,este interzis vanzarea intre parinti si copii.
gaspacio a scris:

nu poate sa-i faca act de vanzare-cumparare,este interzis vanzarea intre parinti si copii.

Nu exista asa ceva. Doar vanzarea intre soti este interzisa