avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 763 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... dosar divort nu gasesc timbre judiciare in bucuresti
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

dosar divort nu gasesc timbre judiciare in bucuresti

Buna ziua,

Vreau sa mi fac dosarul pentru divort si nu am gasit timbre judiciare, doamnele de la posta mi-au spus ca nu se mai gasesc, ce as putea sa fac? Pot sa platesc banii respectivi intr-un cont?
Va multumesc!
Cel mai recent răspuns: Alexandru Munteanu , Avocat 13:04, 8 Septembrie 2011
intrebati la CEC, ori la alta posta, e posibil sa-ti fi data peste o doamna frustrata..
:duh:
au si la CEC timbre judiciare? Am fost deja la 6 poste si n-am gasit nicaieri!
Nu puteti plati intr-un cont deoarece este timbru - de hartie, nu taxa de timbru...Dar faceti dosarul de divort, depuneti-l si vorbiti cu judecatorul de serviciu aratandu-i situatia si obligandu-va sa taxati la primul termen de judecata. Nu cred ca vor fi probleme.
Cum adica obligandu-ma sa taxez la primul termen?
va complicati si riscati sa vi se respinga actiunea ca netimbrata...
mergeti la CEC!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alte discuții în legătură

Taxa de timbru laurtot laurtot cunoasteti cumva locul unde se plateste [b]timbrul judiciar[/b] si [b]taxa judiciara de timbru[/b] in situatia unui proces in Bucuresti, procesul urmeaza a ... (vezi toată discuția)
Timbre judiciare primavera1234 primavera1234 Imi puteti spune,va rog,de unde pot cumpara timbre judiciare? Am cautat la mai multe oficii postale, dar mi s-a spus ca Posta Romana nu detine momentan... (vezi toată discuția)
Probleme tranzactie alinaalina alinaalina Parintii mei au incheiat o tranzactie, scrisa de un avocat, de impartire a bunurilor comune dobandite in timpul casatoriei. Pe citatia de la tribunal scrie ca ... (vezi toată discuția)