Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... dosar divort nu gasesc timbre judiciare in bucuresti
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

dosar divort nu gasesc timbre judiciare in bucuresti

Buna ziua,

Vreau sa mi fac dosarul pentru divort si nu am gasit timbre judiciare, doamnele de la posta mi-au spus ca nu se mai gasesc, ce as putea sa fac? Pot sa platesc banii respectivi intr-un cont?
Va multumesc!
intrebati la CEC, ori la alta posta, e posibil sa-ti fi data peste o doamna frustrata..
:duh:
au si la CEC timbre judiciare? Am fost deja la 6 poste si n-am gasit nicaieri!
Nu puteti plati intr-un cont deoarece este timbru - de hartie, nu taxa de timbru...Dar faceti dosarul de divort, depuneti-l si vorbiti cu judecatorul de serviciu aratandu-i situatia si obligandu-va sa taxati la primul termen de judecata. Nu cred ca vor fi probleme.
Cum adica obligandu-ma sa taxez la primul termen?
va complicati si riscati sa vi se respinga actiunea ca netimbrata...
mergeti la CEC!!!!!!!!!!!!!!!!!