Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa de timbru
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa de timbru

cunoasteti cumva locul unde se plateste timbrul judiciar si taxa judiciara de timbru in situatia unui proces in Bucuresti, procesul urmeaza a avea loc la Tribunalul Bucuresti si bineinteles la depunerea cererii de chemare in judecata trebuie atasate timbrele si taxele?
multumesc!!!
Le gasiti la oficiul postal din tribunal. La parter prima camera in partea dreapta.

Taxa judiciara o puteti plati la Administratia Financiara din localitatea/sectorul dvs. Puteti sa platiti si la CEC-ul din interiorul tribunalului, prima camera la stanga
Alexandru Munteanu, Avocat
Timbrele judiciare le achizitionati de la unitatile postale
Taxa judiciara de timbru se achita la casieriile administratiilor fiscale