Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale schimbare pasaport administrator
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

schimbare pasaport administrator

Buna seara!

Administratorul societatii noastre este cetatean strain, iar acesta si-a schimbat pasaportul. Intrebarea mea este ce acte sunt necesare la Registrul Comertului pentru depunerea noului pasaport? Copie pasaport si act constitutiv actualizat? Mai este necesara si Hotararea asociatului unic?Se completeaza cererea de depunere si mentionare acte?

Multumesc anticipat!
copie pasaport nou
Pai vreau sa depun si actul constitutiv actualizat pe langa copia pasaportului. Pentru acesta am nevoie de hotararea asociatului unic?
Pentru schimbarea pasaportului nu este necesar sa depuneti un act constitutiv actualizat. Daca totusi doriti inregistrarea acestuia in registrul comertului, il depuneti alaturi de un formular tipizat,, depunere mentionare acte'', fara a mai fi nevoie de vreo hotarare a asociatului unic.
Buna ziua! Multumesc pentru raspuns. Vreau sa depun si actul constitutiv actualizat pentru ca in el apare trecut vechiul pasaport al administratorului. Deci sa inteleg ca trebuie sa depun o cerere de depunere/mentionare acte, act constitutiv actualizat, copie pasaport. Este in regula asa?
Daca in actul constitutiv actualizat apare vechiul pasaport nu este in regula. Redactati un act constitutiv actualizat cu datele corecte, copie pasaport si cerere de depunere/mentionare acte.