Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cand intra in vigoare noile coduri ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cand intra in vigoare noile coduri ?

Buna ziua
Am si eu o rugaminte , as dori sa stiu daca vor intra toate codurile (penal , CPP , CPC si civil ) in vigoare la 1 octombrie si daca aveti linkuri cu pdf uri pt toate cele 4
Multumesc
Doar codul civil. Linkul al ministerul iustitiei: [ link extern ]
Forma republicata a Codului Civil: www.avocatnet.ro/content/art...
Prababilitatea sa intre in vigoare la aceasta data este foarte mare.
Insa, pana nu intra in vigoare nimic nu este sigur.
Eu existat tot felul de situatii in care nu au mai intrat in vigoare alte coduri.
Asteptam si vedem...
tgeorgescu, utilizator
Va multumesc pentru raspunsuri