avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 208 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Cand intra in vigoare noile coduri ?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Cand intra in vigoare noile coduri ?

Buna ziua
Am si eu o rugaminte , as dori sa stiu daca vor intra toate codurile (penal , CPP , CPC si civil ) in vigoare la 1 octombrie si daca aveti linkuri cu pdf uri pt toate cele 4
Multumesc
Cel mai recent răspuns: sorin333 , utilizator 13:20, 12 Septembrie 2011
Doar codul civil. Linkul al ministerul iustitiei: [ link extern ]
Forma republicata a Codului Civil: www.avocatnet.ro/content/art...
Prababilitatea sa intre in vigoare la aceasta data este foarte mare.
Insa, pana nu intra in vigoare nimic nu este sigur.
Eu existat tot felul de situatii in care nu au mai intrat in vigoare alte coduri.
Asteptam si vedem...
Ultima modificare: Vineri, 9 Septembrie 2011
tgeorgescu, utilizator
Va multumesc pentru raspunsuri

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Noile coduri civil si procedura civila in format pdf mirceaione mirceaione unde pot gasi noile coduri si codul de procedura civila ultima reactualizare in format pdf ? (vezi toată discuția)
Codul penal Gabitza87 Gabitza87 Se stie ceva de noul cod penal cand v-a intra in vigoare? (vezi toată discuția)
Examenul pentru obþinerea certificatului de traducãtor în limba araba ºi recunoaºterea diplomelor emise de alt stat leilaa leilaa buna ziua ,am niste intrebari daca sunteti amabili sa mi raspundeti ,eu am o diploma de bac araba,si sunt studenta la fac de literatua engeza intro tara ... (vezi toată discuția)