Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale adaugare unui cod CAEN suplimentar
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

adaugare unui cod CAEN suplimentar

buna ziua tuturor,
scriu aceste randuri deoarece sunt nelamurit in legatura cu pasii si costul cumparari unui cod caen suplimentar. Exista o firma - SRL ce are domeniul de activitate principal vanzarea produselor de constructii, in secundar mai sunt si alte cod caen, dar as fi vrut sa mai adaug inca un cod caen de intermediere financiara. Rugamintea care o am este daca se poate sa-mi explicati daca acest caen de intermediere financiara este in contradictie cu domeniul principal al firmei, adica va trebui sa renunt la domeniul principal ca sa pot sa-mi adaug acest nou caen, si daca nu sunt restrictii de acest gen succint sa-mi spunetii pasii si cost achizitionarii acestui nou cod caen, mentionez ca in firma exista un asociat unic si un administrator (aceste functii nu sunt detinute de aceeasi persoana), va multumesc anticipat pt raspuns, o zi buna.
Se poate adauga caen ul dorit fara nici o problema. In linii mari, ar trebui sa redactactati o decizie in care sa stiputati faptul ca doriti adaugarea unui nou cod caen, si s-o inregistrati la registrati la registrul comertului.