Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CPV / Coduri CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CPV / Coduri CAEN

Va rog sa-mi spuneti unde as putea gasi o corespondenta dintre codurile CPV (mentionate in Fisa de date a achizitiei) si codurile CAEN ( din Certificatele constatatoare).
Multumesc

Spuneti:
1. ce coduri CAEN aveti pe certificatul constatator
2. ce se cere in caietul de sarcini

Sa vedem, poate ne descurcam :)

Completare
Acum am vazut si eu mesajul cu codurile, sa inteleg ca le aveti deja?
Ares-3, moderator
Aveti CAEN 5221 ( Activitati de servicii anexe pentru transporturi terestre)?

Cred ca v-ar pemite toate cele 3 CPV-uri:
- 90620000-9 Servicii de deszapezire
- 34927100-2 Sare industriala pentru deszapezire
- 45233141-9 Lucrari de intretinere a drumurilor

Am inteles ca exista o carte la Statistica care se numeste Clasificarea activitatilor din economia nationala unde sunt descrise toate activitatile care se pot desfasura in cadrul unui cod.
Multumesc. M-ati salvat
Ma bucur ca v-am putut fi de folos, succes la licitatie :)