avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 621 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Noul Cod CAEN 2008 Coduri CPV / Coduri CAEN
Discuție deschisă în Noul Cod CAEN 2008

Coduri CPV / Coduri CAEN

Va rog sa-mi spuneti unde as putea gasi o corespondenta dintre codurile CPV (mentionate in Fisa de date a achizitiei) si codurile CAEN ( din Certificatele constatatoare).
Multumesc

Cel mai recent răspuns: Ares-3 , moderator 13:24, 9 Septembrie 2011
Spuneti:
1. ce coduri CAEN aveti pe certificatul constatator
2. ce se cere in caietul de sarcini

Sa vedem, poate ne descurcam :)

Completare
Acum am vazut si eu mesajul cu codurile, sa inteleg ca le aveti deja?
Ultima modificare: Vineri, 9 Septembrie 2011
Ares-3, moderator
Aveti CAEN 5221 ( Activitati de servicii anexe pentru transporturi terestre)?

Cred ca v-ar pemite toate cele 3 CPV-uri:
- 90620000-9 Servicii de deszapezire
- 34927100-2 Sare industriala pentru deszapezire
- 45233141-9 Lucrari de intretinere a drumurilor

Am inteles ca exista o carte la Statistica care se numeste Clasificarea activitatilor din economia nationala unde sunt descrise toate activitatile care se pot desfasura in cadrul unui cod.
Multumesc. M-ati salvat
Ma bucur ca v-am putut fi de folos, succes la licitatie :)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Coduri cpv / coduri caen corneliaE corneliaE Va rog sa-mi spuneti unde as putea gasi o corespondenta dintre codurile CPV (mentionate in Fisa de date a achizitiei) si codurile CAEN ( din Certificatele ... (vezi toată discuția)
Coduri caen - corespondenta cu codurile cpv adina83 adina83 As vrea sa stiu daca exista vreo legatura intre codurile CAEN si codurile CPV care se cer pentru achizitiile publice? Cum poti sa iti dai seama daca ... (vezi toată discuția)
Deszapezire!!! rotaru georgeta rotaru georgeta ce cod caen are deszapezirea?? necesita autorizatie de protectoia mediului?? cum se poate ca legislatia pe mediu sa lucreze cu codurile caen vechi??(ordinul ... (vezi toată discuția)