Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... altercatie in trafic
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

altercatie in trafic

buna ziua,daca am avut o altercatie in trafic si soferul celalalt m-a blocat in trafic,a coborat,m-a injurat si mi-a dat un pumn de ce anume il pot acuza?am martori si poze.va multumesc
lovire art 180 C.penal
multumesc frumos.o zi buna
lovire. dar din pacate nu o sa pateasca mare lucru. legea e foarte permisiva pt infractiunile savarsite cu violenta. de exemplu la vatamare corporala impacarea partilor inlatura raspunderea penala, in timp ce la furt impacarea partilor nu inlatura rasp. penala. E mai bine pt un infractor care locuieste in Romania sa il ia la bataie pe unu decat sa ii fure ceva daca vrea sa primeasca pedeapsa mai mica.