Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate Recuperare documente predate la Arhiva Nationala
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

Recuperare documente predate la Arhiva Nationala

De unde pot obtine niste documente mai vechi de casa ,ca la orizont sa de unde apartinem mia spus ca lea predat la arhiva nationala ,nu stiu unde este si cu ce trb sa ma prezint acolo sa ridic si eu documentele ,oare trb facuta o cerere ,este termen ,daca ma poate ajuta cineva sa imi spuna unde trb sa merg si cu ce ?
Mergeti cu actul de identitate, ori dupa caz titlul de mostenitor, ori ce ate aveti justificative, care sa ateste calitatea pentru care va sunt indreptatite emiterea unor duplicate ale acelor acte si cu o cerere in acest sens ...
Date de contact:
Arhivele Naţionale ale României (aparat central)
Bd. Regina Elisabeta nr. 49, sector 5, Bucureşti, C-050013
Fax: 021/312 58 41, 021/313 18 38
e-mail: secretariat.an@mai.gov.ro

Mult succes ;)
multumesc ptr ajutor
Sunt si arhivele judetene ale ANR. Puteti obtine informatia in aceasta adresa: [ link extern ]