Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... examen petru ocuparea unui post de grefier in tribunal
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

examen petru ocuparea unui post de grefier in tribunal

subiecte care s-au dat la concursuri pentru ocuparea unui post de gfrefier in tribunal
afirmi sau intrebi? ca nu ai niciun semn punctuatie, exclamatie...
vrei sa stii subiectele sau?
Nu cred ca veti gasi pe internet subiectele.
sunt pe sng( scoala nationala de grefieri )
Nu poti fi direct grefier de tribunal, acestia se recruteaza din randurile grefierilor de judecatorie care trebuie sa indeplineasca anumite conditii, cum ar fi o vechieme de 3 ani in functia de grefier si calificativul f. bine