avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... examen petru ocuparea unui post de grefier in tribunal
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

examen petru ocuparea unui post de grefier in tribunal

subiecte care s-au dat la concursuri pentru ocuparea unui post de gfrefier in tribunal
Cel mai recent răspuns: fcam , utilizator 18:11, 11 Septembrie 2011
afirmi sau intrebi? ca nu ai niciun semn punctuatie, exclamatie...
vrei sa stii subiectele sau?
Nu cred ca veti gasi pe internet subiectele.
sunt pe sng( scoala nationala de grefieri )
Nu poti fi direct grefier de tribunal, acestia se recruteaza din randurile grefierilor de judecatorie care trebuie sa indeplineasca anumite conditii, cum ar fi o vechieme de 3 ani in functia de grefier si calificativul f. bine

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Exercitarea atributiei de grefier alexandru1990sm alexandru1990sm Buna seara, m-ar interesa sa stiu daca functia de grefier poate fi exercitata de catre persoane care au studii medii ( am terminat deja o facultate, ASE iar in ... (vezi toată discuția)
Orice sfat e binevenit!!! cypyk cypyk am absovit anul trecut facultatea de drept si pana in momentul de fata nu am realizat nimic cu viata mea , nu mi-am gasit nici macar un loc de munca..., sunt ... (vezi toată discuția)
Admitere scoala nationala de grefieri septembrie 2010. allyynnutza allyynnutza Buna ziua. As vrea sa stiu daca are cineva idee despre admiterea la scoala natioanala de grefieri din septembrie 2010. Pe site-ul csm-ului, in calendarul ... (vezi toată discuția)