Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Examen grefier
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Examen grefier

Buna seara.
Doresc sa particip la un concurs pentru ocuparea postului de grefier. Am mai incercat pentru un post de consilier juridic debutant la o institutie bugetara si am ramas cu senzatia ca locul era deja ocupat, ocupat dinainte de examenul propriu-zis.
Considerati ca in cazul unui examen pentru postul de grefier lucrurile vor sta altfel?, in sensul ca exista posibilitatea sa reusesc si fara pile?
Ma intereseaza foarte mult raspunsurile dumneavoastra. Va multumesc anticipat.
da aveți șanse. dacă sunteți bine pregătită, averți cursuri de specialitate și dorința de a reuși nu ar trebui să vă fie teama de nimic. cunosc persoane care au urmat cursurile școlii de grefier și fără pile au reușit. succes.
Manuela23 a scris:

Buna seara.
Doresc sa particip la un concurs pentru ocuparea postului de grefier. Am mai incercat pentru un post de consilier juridic debutant la o institutie bugetara si am ramas cu senzatia ca locul era deja ocupat, ocupat dinainte de examenul propriu-zis.
Considerati ca in cazul unui examen pentru postul de grefier lucrurile vor sta altfel?, in sensul ca exista posibilitatea sa reusesc si fara pile?
Ma intereseaza foarte mult raspunsurile dumneavoastra. Va multumesc anticipat.

Aveti o singura posibilitate ca sa verificati/aflati: pregatiti-va foarte bine pentru examen si...inscrieti-va la examen, altfel, cu aceasta frica/prejudecata, nu veti avea sorti de izbanda...:)

Bafta!