Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... inchidere srl cu datorii
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

inchidere srl cu datorii

cum pot proceda pentru a vinde sau inchide o societate cu datorii?am o datorie de vre-o 30000 lei...si am gasit pe cineva care vrea s-o preia cu tot cu datorie.de ce acte as avea nevoie si cum ar trebui sa procedez?care ar fi cea mai sigura solutie?va multumesc!
1. vanzare societate comerciala prin Contract de cesionare de active si pasive- la notar cu obligatia de a prelua toate datoriile .
2. inchiderea unei societatii prin contactarea unui lichidator sau direct la registrul comertului.
care din cele 2 solutii sunt mai sigure?