avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 337 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... REVISAL
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

REVISAL

Cum procedez cu contractele de munca incetate dupa 01.08.2011, transmise in vechea versiune REVISAL , intrucat in noul REVISAL se preiau doar contractele active ? ( ex. am avut o desfacere a unui cm. cu data de 29.08.2011, pe care l-am transmis in versiunea veche , iar preluarea in noul REVISAL am facut-o in 12.09.2011) .
Va multumesc mult !
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:53, 14 Septembrie 2011
Trebuia sa preluati contractle active la 01.08.2011, iar incepand cu 16.08.2011 sa operati numai in revisalul nou.
Am avut o problema cu calculatorul si nu am putut prelua in noul program . ( am inteles ca timp de 90 zile de la 01.08.2011 se poate transmite in paralel )
La un moment dat aparuse pe inspectia muncii ca se poate depune numai in revisalul nou.........de la 16.08.2011.
Se poate transmite in continuare si in revisalul vechi.
Versiunile anterioare de Revisal care exporta fisiere in format xml pot fi in continuare depuse , timp de trei luni incepand cu 1 august 2011.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Angajat nou in revisal monik09 monik09 in situatia unui nou angajat, pot trece datele in Revisal in varianta veche, urmand apoi la preluare date in versiune noua, sa trec salariul cel tarziu pana ... (vezi toată discuția)
Revisal - noul program siro siro Buna ziua, am generat noul registrul REVISAL (versiunea 506) prin export din vechea versiune, dar am constatat ca salariatul angajat incepand cu data de ... (vezi toată discuția)
Revisal (1) GGP GGP La rubrica \"data la care produce efecte\" cum e corect sa completam? Data de acum de cand completex revisalul asta nou sau data de la ultima modificare ... (vezi toată discuția)