Forum Discuţii juridice Executare silită executare silita- cote intretinere
Discuție deschisă în Executare silită

executare silita- cote intretinere

va rog frumos sa-mi raspundeti . sunt restantier la asociatia de locatari , a venit sefa scarii la mine sunand ca in cateva zile i-mi face evacuare numai cu executor , se pote face exectare silita fara sa fii dat in judecata ? mentionez ca nu am fost dat in instanta. va multumesc
Nu se poate efectua executare silita ,in speta data,decat in temeiul unei sentinte civile definitive,irevocabile si executorii.