Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Amenintare
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Amenintare

amenintare cu moartea, ce dovezi trebuie aduse pentru a demonstra.
martori.
martori sunt destui dar nu vor de frica, sigurul martor este messengeru doar cu astea pot dovedi, adica scris, ajuta?
reprezinta un inceput de dovada, ideea e ca dvs acuzati pe cineva de ceva anume aduceti niste dovezi(oarecare) si in instanta acuzatul trebuie sa se justifice adica el trebuie sa demonstreze ca nu e asa. in functie de indrumarile primite de avocat ati avea mari sanse in opinia mea.

succes
mai sunt si 4-5 plangeri la politie,singurul sprijin al am la ei,eu nu sunt in tara ,cel mai grav este ,eu trebuie sa dovedesc prin orice mijloc ca cea ce spun este adevarat ,nu inainte de a se intampla nenorocirea, multumesc oricum pentru raspuns, stiu ca este o problema delicata si nu stiu cum voi proceda la strangerea acestor dovezi.