Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Date eronate Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Date eronate Revisal

Buna ziua
am o mare problema cu Revisalul am transferat toate datele am completat salariul si sporurile la fiecare angajat daca ma uit pe contracte la fiecare angajat arata bine salar 804 lei si spor vechime 40 lei total 844 lei daca ma uit pe rapoarte per salariat la unele persoane arata bine si la alti vad salar 804 lei spor vechime 40 lei dar la total arata 884 lei sau 670 salar 34 spor vechime si total 744 lei, am tot trimis mail-uri la firma care se ocupa de Revisal dar nimeni nu da nici un raspuns s-a mai intalnit cineva cu aceasta problema si cum s-a rezolvat
Multumesc
La raportul per saklariat ar trebui sa apara la toti cei introdusi in REVISAL : o data suma totala si o data suma defalcata (salariu + sporuri).
Normal asa ar trebui sa apara, am 150 de angajati dar numai la 5 apare in raport gresit, am verificat si este completat bine dar asa apare nu stiu ca sa mai fac
tomaioana a scris:

Normal asa ar trebui sa apara, am 150 de angajati dar numai la 5 apare in raport gresit, am verificat si este completat bine dar asa apare nu stiu ca sa mai fac

Incercati sa faceti o corectie la acele persoane ... si verificati pe raport , daca tot asa apare.
Am incercat si asa daca intru pe angajat sa fac corectie imi arata salar 670 si spor vechime 34 si la raport per persoana arata salar +spor 744 deci adauga 40 lei si la corectie nu am de unde sa sterg 40 lei pentru ca nu stiu de unde aduna suma aceasta
incercati sa stergeti sporul si sa-l adaugati din nou ... nici eu nu-mi dau seama de unde aduna inca 40 de lei , atata timp cat nu mai are introdus un alt spor....