Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Corectie Revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Corectie Revisal

Buna ziua,
Am intocmit un act aditional in 10.04.2014 cu modificarea functiei incepand cu data de 01.04.2014.
Astazi am facut modificarea in revisal dar am introdus gresit data de la care isi produce efectele, in loc de 01.04.2014 am trecut 01.01.2014.
Am facut corectie, am modificat, dar in raport per salariat imi arata in continuare la vechime intervalul cu modificarea de la 01.01.2014?

Ce trebuie sa mai fac sau ce nu am facut bine?
Intrati pe corectie si modificati data de la care isi produce efectele actul aditional , in cauza.

Cornel Vasile, Consilier juridic
Exact asta am facut si am corectat, dar cand ii dau sa vad un raport pe salariatul respectiv nu apare corectia doar prima modificare, cu toate ca eu am facut acea corectie.
Verificati si la istoricul c.i.m. cum apare .
La istoric CIM apare bine, modificare a avut loc, dar in raport nu apare.
In acest caz, pentru astfel de situatii apărute în aplicația REVISAL puteti sa va adresati dezvoltatorilor acesteia, la adresa de mail pentru suport : suportregistru@inspectiamuncii.ro