Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Creditor societate comerciala in insolventa
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Creditor societate comerciala in insolventa

Va rog frumos sa imi spuneti si mie cum este citata o societate comerciala creditor aflata in procedura reorganizarii judiciare? Procedural, conform codului de procedura civila este suficienta citarea prin Administratorul Judiciar sau este necesara si obligatorie citarea si prin Administratorul Special, societatii nefiindu-i ridicat dreptul de administrare?
potrivit art.87 cod procedură civilă, vor fi citați cei supuși procedurii reorganizării judiciare și a falimentului, prin administratorul judiciar ori după caz lichidatorul judiciar, textul de lege este foarte clar.