avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 640 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxe constructie bloc apartamente
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxe constructie bloc apartamente

Buna ziua,

Ar putea sa-mi spuna cineva care sunt toate taxele catre autoritati care ar trebui platite de investitorul, care doreste sa construiasca un bloc cu locuinte, incepand cu obtinerea autorizatiei de constructie si pana la darea in folosinta a cladirii?

Va multumesc!

Irina
Cel mai recent răspuns: Cabinet Av. Irina Rosulescu , Avocat 10:29, 6 Septembrie 2008
cred ca cel mai simplu ar fi sa intrebati la primaria de care apartineti si unde doriti sa construiti.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ma gandesc sa dau primaria in judecata! vreau sa construiesc ... MihStef MihStef Ma gandesc sa dau primaria in judecata! Vreau sa construiesc 2 locuinte lipite (duplex) iar primaria nu imi elibereaza autorizatia pe motiv ca in ... (vezi toată discuția)
Pot construi o mansarda? alexoctave alexoctave buna seara. imi poate spune cineva daca am voie sa construiesc un apartament pe un bloc de patru etaje chiar deasupra apartamentului unde locuiesc parintii ... (vezi toată discuția)
Taxa autorizare constructii proiectareconstructii2007 proiectareconstructii2007 Buna ziua! Am un client care vrea sa construiasca in aceeasi curte doua cladiri, ambele cu destinatia locuinta. Dupa parerea mea, ar trebui platit acelasi ... (vezi toată discuția)