Forum Discuţii juridice Probleme juridice în afaceri - ... contract vanzare-cumparare imobil nou
Discuție deschisă în Probleme juridice în afaceri - contracte între profesionişti

contract vanzare-cumparare imobil nou

Daca se intocmeste un contract de vanzare -cumparare , intre vanzator si cumparator persoane juridice pentru achizitionarea unui sediu de firma , poate fi inregistrat la cartea funciara fara a fi autentificat la notariat?
sau care ar fi procedura pentru achizitie.
Ati putea incheia un act sub semnatura privata pe constructie si un act autentic pe teren,astfel incat sa se evite notarul pentru primul contract .