avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 153 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu-cuantum
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu-cuantum

buna ziua

vreau sa stiu cati bani imi o preste banca pentru preoprire pe salariu pentru o suna de 6000 ron salariul este de pana in 1040 cu tot cu bonuri de masa#-o

doresc un raspuns
Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 20:20, 4 Octombrie 2011
Popririle din salariu pot fi de 1/3 din salariu, fara a depasi impreuna cu alte datorii, jumatate din salariu.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Popriri nic_o_mez nic_o_mez Buna ziua, lucrez la o multinationala, am salariul de incadrare 1150ron si bonuri de masa, in luna august am primit poprire de la casa de sanatate pentru ... (vezi toată discuția)
Pana la ce cota procentuala se poate pune poprire pe salar GEO68 GEO68 Buna seara sau buna ziua As avea o problema poate ma ajuta cineva cu o informatie . Platesc pensie de intretinere in valoare de 359ron mai am o rata de la ... (vezi toată discuția)
Poprire banca si angajator aurelian_pena aurelian_pena buna ziua. situatia este urmatoarea. am la Piraeus bank un credit neachitat, cu ordin judecatoresc de poprire. luna trecuta mi-a venit de la taxe si impozite ... (vezi toată discuția)