Forum Discuţii juridice Executare silită poprire pe salariu-cuantum
Discuție deschisă în Executare silită

poprire pe salariu-cuantum

buna ziua

vreau sa stiu cati bani imi o preste banca pentru preoprire pe salariu pentru o suna de 6000 ron salariul este de pana in 1040 cu tot cu bonuri de masa#-o

doresc un raspuns
Popririle din salariu pot fi de 1/3 din salariu, fara a depasi impreuna cu alte datorii, jumatate din salariu.