Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... pensie alimentara
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

pensie alimentara

buna ziua! sunt plecata din tara , momentan nu am nici un venit nici in strainatate nici in tara. Desi platesc la zi pensia alimentara pt copilul meu care a ramas cu fostul sot si pe langa si multe altele care i le duc cand ajung in tara el m-a dat in judecata pt marirea pensiei alimentare . Ce pot sa fac de aici fara sa ajung in tara.?..primul termen este pe 26 octombrie, in tara pot ajunge abia in primavara pt ca in decembrie urmeaza sa nasc. Daca nu ma prezint la proces ce se poate intampla?
Multumesc!
Puteti sa va angajati un avocat sau puteti formula dumneavoastra o intampinare prin care solicitati respingerea cererii de majorare motivat de faptul ca nu aveti venituri si in plus, din luna decembrie urmeaza sa aveti un alt copil (aspecte pe care va trebui sa le dovediti).