Forum Discuţii juridice Achiziţii publice acord-cadru
Discuție deschisă în Achiziţii publice

acord-cadru

Buan ziua!
Ma intereseaza daca este oportuna incheierea unui acord-cadru pentru achizitia de produse petroliere (benzina si motorina) in valoare estmata de 240.000 lei/an, fara tva .

Ce procedura de atribuire ar trebui sa se aplice in acest caz?
Este oportuna daca acordul-cadru se incheie cu mai multi operatori economici, cu reluarea competitiei. Procedura de achizitie, conform valorii estimate- cerere de oferte.