avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 517 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act vanzare-cumparare

buna,ma confrunt cu o problema delicata..parintii mei au facut act-vanzare-cumparare fratelui meu si el se comporta ff urat cu ei chiar i-a izgonit de mai multe ori,eu nu stiu ce fel de act este cu clauza sau fara pt ca acolo sunt scrise articole,v-as ruga sa-mi spuneti ce se poate face in cazul asta pt,ca numai suport situatia asta.va multumesc
Cel mai recent răspuns: madalina86radu , utilizator 20:18, 14 Octombrie 2011
madalina86radu a scris:

buna,ma confrunt cu o problema delicata..parintii mei au facut act-vanzare-cumparare fratelui meu si el se comporta ff urat cu ei chiar i-a izgonit de mai multe ori,eu nu stiu ce fel de act este cu clauza sau fara pt ca acolo sunt scrise articole,v-as ruga sa-mi spuneti ce se poate face in cazul asta pt,ca numai suport situatia asta.va multumesc
de ce nu citeste nimeni????X-(.un avocat vreau sa-mi raspunda!!!#-o

Ultima modificare: Vineri, 14 Octombrie 2011
madalina86radu, utilizator
buna ziua .
fara a se citi contractul respectiv, nimeni nu va poate da un raspuns exact. parintii nu stiu ce fel de act au facut la notar? contract de vanzare-cumparare simplu sau cu clauza? specificati daca cunoasteti despre ce articole este vb.
buna seara este fara clauza actul daca imi puteti spune ce se poate face..pe 2 camere nu are act si o sala..

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare locuinta si bani ccclyon ccclyon Buna ziua. Povestea incepe asa. Suntem doi frati. In anul 1996 parintii mei au vandut un apartament fratelui meu mare prin act de vanzare cumparare cu ... (vezi toată discuția)
Trecerea bunurilor de la parinti la copii in timpul vietii peters peters Suntem doi frati la parinti iar fratele meu isi doreste partea de mostenire, parintii fiind inca in viata. Cum credeti ca ar fi cel mai intelept de procedat, ... (vezi toată discuția)
Contract vanzare-cumparare parinti-copii raluca raluca raluca raluca V-as ruga daca imi puteti raspunde:cat dureaza formalitatile unui contract vanzare-cumparare?....si este posibil ca ffratele meu sa afle de contract?cum poate ... (vezi toată discuția)