Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... act vanzare-cumparare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

act vanzare-cumparare

buna,ma confrunt cu o problema delicata..parintii mei au facut act-vanzare-cumparare fratelui meu si el se comporta ff urat cu ei chiar i-a izgonit de mai multe ori,eu nu stiu ce fel de act este cu clauza sau fara pt ca acolo sunt scrise articole,v-as ruga sa-mi spuneti ce se poate face in cazul asta pt,ca numai suport situatia asta.va multumesc
madalina86radu a scris:

buna,ma confrunt cu o problema delicata..parintii mei au facut act-vanzare-cumparare fratelui meu si el se comporta ff urat cu ei chiar i-a izgonit de mai multe ori,eu nu stiu ce fel de act este cu clauza sau fara pt ca acolo sunt scrise articole,v-as ruga sa-mi spuneti ce se poate face in cazul asta pt,ca numai suport situatia asta.va multumesc
de ce nu citeste nimeni????X-(.un avocat vreau sa-mi raspunda!!!#-o

madalina86radu, utilizator
buna ziua .
fara a se citi contractul respectiv, nimeni nu va poate da un raspuns exact. parintii nu stiu ce fel de act au facut la notar? contract de vanzare-cumparare simplu sau cu clauza? specificati daca cunoasteti despre ce articole este vb.
buna seara este fara clauza actul daca imi puteti spune ce se poate face..pe 2 camere nu are act si o sala..