Forum Discuţii juridice Executare silită Termen contestatie
Discuție deschisă în Executare silită

Termen contestatie

Am depus contestatie la decizia ANOFM prin care imi cere inapoi o parte din banii de somaj ca fiind necuveniti si am primit termen in martie 2013. Decizia are titlu executoriu. Ce se intapmla pana la acest termen ? Pot fi executata sau se asteapta raspunsul la contestatie ?
contestatia la titlul executoriu nu suspenda executarea. Daca vreti sa suspendati si executarea ar fi bine sa va precizati contestatia in acest sens, ia pe cale de ordonanta presedintiala sa cereti suspendarea executarii silite pana la judecarea contestatiei
Am solicitat nulitatea absoluta a decizei deoarece nu contine motivele pentru care s-a considerat ca sumele incasate sunt partial necuvenite. Cine trimite spre executare Agentia de somaj sau cine ?