avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 409 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cerere de recuperare bani
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cerere de recuperare bani

Ma puteti ajuta cu un model de cerere catre tribunal prin care solicit inceperea demersurilor pentru recuperarea banilor de la o firma cu care am colaborat si care se sustrage platii. multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:44, 18 Octombrie 2011
Banii in baza a ce va datoreaza ? c.i.m. sau alt tip de contract?

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere catre executor judecatoresc gbrlcostache gbrlcostache Societatea mea are de recuperat de la o firma o suma de bani, reprezentand un avans,care trebuia returnat.Prin sentinta judecatoareasca s-a stabilit ca firma ... (vezi toată discuția)
Client intrat in insolventa. office.smartpoint office.smartpoint Firma mea are o factura de prestari servicii emisa (neincasata) catre un anume client, in valoare de 1200 lei. Pe data de [b]25.08.2009 [/b]primesc o ... (vezi toată discuția)
Cum pot recupera banii de la o firma de la care am plecat? vasilica2011 vasilica2011 buna ziua...am nevoie de un sfat...am lucrat la o firma 11 luni....5 luni cu, contract de colaborare...restul cu contract de munca....deoarece aveam contract ... (vezi toată discuția)