avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cat timp trebuie suspendat un post care a fost ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cat timp trebuie suspendat un post care a fost desfiintat ca urmare a reorganizarii activitatii

in fapt am desfiintat un post in cadrul societatii ca urmare a reorganizarii activitatii in mai anul asta . Avand in vedere ca avem nevoie din nou de postul respectiv intrebarea mea este daca exista vreo interdictie legislativa in acest sens ? Putem reinfiinta postul si angaja o alta persoana pe acest post
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 15:13, 19 Octombrie 2011
1. Angajatorul poate sa isi faca oricand orice organigrama doreste, pentru buna desfasurare a activitatii.
2. Asadar puteti reinfiinta postul si angaja o persoana pe acel post.
Ultima modificare: Miercuri, 19 Octombrie 2011
Valeriu TUDOR, Consultant resurse umane

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Post temporar reinfiintat alinedelea alinedelea Exista in practica instantelor acceptata ca legala expresia [i]Reinfiintarea temporara a unui post numai pentru punerea in executare a hotararii ... (vezi toată discuția)
Reintegrare in munca - sentinta judecatoreasca Corinutza24 Corinutza24 Prin sentinta judecatoreasca nr......../ 2011 institutia este obligata la reintegrarea functionarului - personal contractual pe functia avuta anterior ... (vezi toată discuția)
Desfiintare post concediere individuala ContSters31759 ContSters31759 Daca am desfiintat un post din cadrul firmei, in cat timp mai pot angaja pe acel post? (vezi toată discuția)