Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Procedura mutare elev dintr-o clasa in alta
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Procedura mutare elev dintr-o clasa in alta

buna ziua,ptr a putea muta un elev de la o clasa la alta este nevoie de avizul inspectoratului,care ar fi procedura,va rog?
Depinde pe ce nivel de studiu este elevul, adica pentru I-VIII, nu, dar pentru liceu e bine sa fie si acordul inspectoratului
Actele de transfer sunt semnate de director.
multumesc este clasa I