avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 327 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Procedura mutare elev dintr-o clasa in alta
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Procedura mutare elev dintr-o clasa in alta

buna ziua,ptr a putea muta un elev de la o clasa la alta este nevoie de avizul inspectoratului,care ar fi procedura,va rog?
Cel mai recent răspuns: irinabob , utilizator 10:03, 25 Octombrie 2011
Depinde pe ce nivel de studiu este elevul, adica pentru I-VIII, nu, dar pentru liceu e bine sa fie si acordul inspectoratului
Actele de transfer sunt semnate de director.
multumesc este clasa I

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Un caz special - transfer de la un liceu la altul in primul semestru Leeleee Leeleee buna seara..Ma numesc Elena am 15 anii si de cateva saptamanii am inceput \"viata de liceu\":(...doar k la liceu am unele probleme:-S.. Colegii se feresc de ... (vezi toată discuția)
Drepturile elevului monika172008 monika172008 Buna seara, Am si eu o problema la liceu,sunt clasa a 10 a sam ,la inceputul clasei a 9 a cand am depus actele pentru inscriere m-au intrebat daca vreau sa ... (vezi toată discuția)
Transfer scolar elenasimpalean elenasimpalean Buna ziua , sunt mama unei fetite de 15 ani (cl. IX) si doresc sa o transfer de la scoala unde este acum deoarece ea a facut gradinita si clasele I - VIII la ... (vezi toată discuția)