Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... AMENDA PENALA
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

AMENDA PENALA

As putea primi doar o amenda penala in cazul unui dosar de inselaciune cu un telefon mobil in care sunt cercetat? Precizez ca intre timp mi-am achitat datoria si cel pagubit nu mai are pretentii. Multumesc!
nu am antecedente penale
In aceasta situatie, sunteti "candidat" la o amenda administrativa, aceasta nu se trece in cazier, nefiind un antecedent penal si fiind data de catre procuror, numai amenzile penale, aplicate de judecator in urma judecatii in fata instantei, se trec in cazier.

Este foarte bine ca ati achitat prejudiciul si ca nu aveti antecedente penala, in continuare cooperati cu organele de urmarire penala si aveti sanse foarte mari sa primiti numai aceasta amenda administrativa.
va multumesc pt incurajare si sper din suflet sa se rezolve aceasta problema, multumesc!