Forum Discuţii juridice Protecţia consumatorului, ... clauza abuziva in contract
Discuție deschisă în Protecţia consumatorului, garanţii şi probleme asociate produselor şi serviciilor

clauza abuziva in contract

am incheiat contract cu [EDITAT-o firma] oferta lor abonament de 3 euro pe luna am incercat rezilierea in baza legii 161 si mi s-a raspuns ca nu pot sa reziliez pentru ca in caz de reziliere platesc 90 euro mai am un an pana expira termenul de 2 ani ce ma sfatuiti ?
Ares-3, moderator
Daca ai beneficiat de reduceri de la cat costa de fapt abonamentul, sau de telefon gratuit/la oferta speciala, atunci nu poti rezilia fara sa platesti acea diferenta.
e vorba de o reducere la abonament
Raspunsul vi l-a dat @BX - nu se poate rezilia fara sa platiti.
felicitari pentru=D> preluarea citatului din ,,DISCURSUL REGELUI MIHAI"" avem nevoie sa fim normali. multumesc si pt. raspuns