Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... CUM sa rezolv o problema ptr angajare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

CUM sa rezolv o problema ptr angajare

MI-AM depus un dosar ptr angajare pe data de 05.09.2011 la o firma de paza am dat copii xerox dupa acte si cazier si mia spus o sa fiu contactat.
A trecut 25 zile am sunat seful pazei si iam spus imi fac actele ptr somaj sau mai astept sa ma chemati si mia spus fati somajul si il intrerupem dupa aceia cind te angajez.
MI-AM facut somajul pe data de 5.11.2011 se fac 2 luni de cind nu ma chemat au facut 2 angajari dar pe mine nu ma chemat.
CUM sa ii spun sefului pazei sa vad daca am o sansa ptr angajare un loc de munca greu se ocupa cum sa il iau in final.
CE metoda sa gasesc sa nu creada ca il stresez.
Faptul ca nu ati fost contactat inseamna ca, deocamdata, angajtorul nu este interesat de persoana dv. Va are in baza de date si poate in viitor veti fi contactat. Nu toti canditati sunt contactati si nu toti candidatii contactati sunt si angajati.
silviu35 a scris:

MI-AM depus un dosar ptr angajare pe data de 05.09.2011 la o firma de paza am dat copii xerox dupa acte si cazier si mia spus o sa fiu contactat.
A trecut 25 zile am sunat seful pazei si iam spus imi fac actele ptr somaj sau mai astept sa ma chemati si mia spus fati somajul si il intrerupem dupa aceia cind te angajez.
MI-AM facut somajul pe data de 5.11.2011 se fac 2 luni de cind nu ma chemat au facut 2 angajari dar pe mine nu ma chemat.
CUM sa ii spun sefului pazei sa vad daca am o sansa ptr angajare un loc de munca greu se ocupa cum sa il iau in final.
CE metoda sa gasesc sa nu creada ca il stresez.

Parerea mea este ca nu are rost sa mai insistati acum,daca spuneti ca deja s-au facut 2 angajari,inseamna ca la aceasta data si-au incheiat recrutarea/selectia pt. postul care va interesa.Probabil au gasit un alt candidat care corespundea mai bine cerintelor lor.
Daca totusi v-ati aflat in atentia lor,posibil ca daca unul dintre cei 2 angajati sa nu corespunda,sa nu treaca perioada de proba,sa fiti contactat dvs.in vederea unei angajari,dar nu puneti toata nadejdea sa se intample asa.
Sfatul meu este sa cautati in continuare ,mai ales ca acum sunteti in perioada de somaj indemnizat.
AM cheltuit bani ptr dosar alergatura si in final sa il sun sa il intreb daca am o sansa la angajare pe postul de agent paza sa stiu ce fac in final e un loc bun nu vreau sa pierd cum procedez
silviu35 a scris:

AM cheltuit bani ptr dosar alergatura si in final sa il sun sa il intreb daca am o sansa la angajare pe postul de agent paza sa stiu ce fac in final e un loc bun nu vreau sa pierd cum procedez

Daca tot insistati pe aceasta problema , sunati-l si vedeti ce spune ... incercare moarte n-are ...