Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... precizari revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

precizari revisal

sporurile de noapte si de ore suplimentare se trec in revisal sau nu ?
da se trec ,
in conformitate cu prevederile art. 3, alin.2, lit.g din H.G.nr.500/2011, dumneavoastra trebuie sa introduceti in programul revisal salariul, sporurile si cuantumul acestora ;
In acest caz in conformitate cu art.4, alin.2 din H.G.nr.500/2011 “ orice modificare a elementelor prevazute la art.3, alin.2, lit. a, c-g, se inregistraza in registru cel mai tarziu in ziua lucratoare anterioara implinirii termenului de 20 zile lucratoare prevazut la art.17, alin.5 din Legea nr.53/2003 republicata. “

daca in cadrul societatii, in fiecare luna se modifica sporurile, atunci trebuie sa inregistrati aceste modificari si sa respectati termenul din articolul mentionat mai sus