Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... hartuire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

hartuire

fostii proprietari al apartamentului unde am stat ma tot streseaza cu telefoane, ba chiar vin la mine la serviciu si insista ca le datorez bani, dar nu au nici o dovada in acest sens. le-am spus in repetate randuri ca nu au ce cauta la mine la seriviciu si sa nu amestece problemele personale cu cele profesionale si ei tot nu inteleg. au tupeu. ce pot face ca acest lucru sa inceteze?
angajat, utilizator
Daca fostii proprietari va tot cauta, se poate prezuma ca le sunteti dator, chiar daca ati facut mentiunea ca nu au dovezi.Solutia pentru a scapa de ei este sa discutati cu ei si sa lamuriti problema , sa vedeti ce doresc si pe ce se bazeaza cand afirma ca le sunteti dator.Altfel vor continua, cel mai probabil.La serviciu ati putea cere celor de la paza sa nu le permita accesul la locul dvs. de munca.