Forum Discuţii diverse Răspunsuri în comunitate transfer de la medic
Discuție deschisă în Răspunsuri în comunitate

transfer de la medic

Buna ziua,vreau sa-mi transfer copilul de la un medic la familie la un altul,cum ar trebui sa procedez va rog?
multumesc!

Cornel Vasile, Consilier juridic
mergeti la medicul de familie la care doriti si va inscrieti la acesta. se completeaza o declaratie pe proprie raspunderere, aveti nevoie de copie buletin si adeverinta de salariat sau de asigurat
Daca ati identificat un nou medic, mergeti la acesta si solicitati inscrierea pe listele sale. Acesta va elibera, pe numele copilului o "Foaie de Miscare" cu care mergeti la medicul care are fisa medicala a fiului. Medicul trebuie sa ia la cunostinta, sa opereze scoaterea din listele sale a fiului si sa va elibereze o copie de pe fisa medicala cu care va prezentati la noul medic ales.
Succes!
L.C.
multumesc am rezolvat!