Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediu medical
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediu medical

Buna seara,

va rog sa ma ajutati cu raspunsuri la urmatoarea intrebare:
Mi-am dat demisia de la actualul loc de munca incepand cu data de 01.11.2011( fara perioada de preaviz). Ce se intampla daca in data de 31.10 intru in CM pentru 5 zile? Voi fi platita tot de firma respectiva?

Va multumesc
N u veti fi platit decit o zi de firma intrucit ulterior raportul de munca se considera incetat prin manifestarea dv. de voiinta
belciugeanus a scris:

Buna seara,

va rog sa ma ajutati cu raspunsuri la urmatoarea intrebare:
Mi-am dat demisia de la actualul loc de munca incepand cu data de 01.11.2011( fara perioada de preaviz). Ce se intampla daca in data de 31.10 intru in CM pentru 5 zile? Voi fi platita tot de firma respectiva?

Va multumesc

Veti fi platita pana la data incetarii c.i.m. ... concediu medical nu prelungeste durata c.i.m. , indiferent de numarul de zile acordate prin acest act.