Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... locuinte ANL - se acorda tinerilor care au o ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

locuinte ANL - se acorda tinerilor care au o proprietate de 50 mp?

Salut!
Am o intrebare referitoare la acordarea locuintelor ANL. Stie cineva daca acestea se acorda spre inchiriere si tinerilor care detin deja o locuinta mai mica de 50 mp? Am vazut la tv o stire in acest sens si as vrea sa stiu daca pot depune si eu un dosar. Exista undeva o lege in acest sens?
Astept raspuns.
Va multumesc!
Nu se acorda locuinte celor care au deja. Ce ati auzit dvs. este despre creditele pentru prima casa.
Fiecare oras isi stabileste criterii de prioritate, cat si conditii "restrictive" in ce priveste obtinerea unei locuinte ANL.
Infosmati-va de pe site-ul orasului din care sunteti, va dau un exemplu: [ link extern ]

Creditele cu prima casa, nu se acorda celor care au deja o proprietate!!!!
...acelea sunt programe facute de banci, proprii, nu fac parte din programul national, si nu se numesc prima-casa...ci casa mea, etc...
Programul national Prima Casa este permis si celor cu imobile sub 50 mp.