avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 539 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea nr.18/1968
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea nr.18/1968

ce actiune as putea sa formulez pentru restituirea unui imobil preluat in baza Legii nr.18/1968, avan in vedere ca dispozitiile legii nr.10/2001 sunt inaplicabile? mentionez ca persoana in cauza locuieste in imobil ca chirias de la momentul preluarii.
Cel mai recent răspuns: azetisi , utilizator 18:50, 1 Noiembrie 2011
o actiune in revendicare
~ Conținut șters la cerere ~
da..stiu ca sunt inaplicabile dispozitiile legii nr.10/2001 in speta de fata .si atunci ce actiune formulez? o actiune in revendicare simpla? ce actiune am la indemana?
Ultima modificare: Marți, 1 Noiembrie 2011
azetisi, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Spete admiterea actiunii in evacuarea chiriasului bazat pe inaplicabilitatea oug 40/1999 Corina Capotã Corina Capotã Am initiat acest topic in speranta ca aveti spete in ceea ce priveste admiterea acţiunilor în evacuarea chiriaşilor bazat pe inaplicabilitatea prevederilor ... (vezi toată discuția)
Care sunt persoanele indreptatite sa faca notificari in baza legii nr. 10/2001? Gizella Popescu Gizella Popescu Buna ziua, Problema pe care o pun in discutie este una simpla: este indreptatita sa revendice un imobil nationalizat o persoana care a dobandit prin donatie ... (vezi toată discuția)
Expropriere in baza decretului 223/1974 coroborata cu legea 213/1968. everman everman Sunt de 25 de ani stabilit legal, prin casatorie in Germania. La plecare am fost obligat sa cedez imobilul din Bucuresti statului in baza Decretului 223/1974. ... (vezi toată discuția)