Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... legea nr.18/1968
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

legea nr.18/1968

ce actiune as putea sa formulez pentru restituirea unui imobil preluat in baza Legii nr.18/1968, avan in vedere ca dispozitiile legii nr.10/2001 sunt inaplicabile? mentionez ca persoana in cauza locuieste in imobil ca chirias de la momentul preluarii.
o actiune in revendicare
~ Conținut șters la cerere ~
da..stiu ca sunt inaplicabile dispozitiile legii nr.10/2001 in speta de fata .si atunci ce actiune formulez? o actiune in revendicare simpla? ce actiune am la indemana?
azetisi, utilizator