avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 501 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Ce pot face ca sa nu-mi pierd calitatea de chirias ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Ce pot face ca sa nu-mi pierd calitatea de chirias daca, in urma reorganizarii institutiei, voi fi disponibilizata?

DACA SUNT CHIRIAS AL UNEI LOCUINTE DE SERVICIU CU CONTRACT DE INCHIRIERE PANA IN 2014 SI IMI PIERD FUNCTIA CA URMARE A REORGANIZARII INSTITUIEI CE POT SA FAC SA NU IMI PIERD CALITATEA DE CHIRIAS
Cel mai recent răspuns: Antoanela Geaman , Avocat 21:38, 1 Noiembrie 2011
greu de spus..trebuie citit contractul sa se se vada daca se poate face ceva...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cumparare locuinta de serviciu mai rikihd rikihd Conform art 2 , alin. 1 din legea 562/2004 care specifica ca \'\' persoanele care sunt titulari de contract de inchiriere, detin o locuinta de serviciu in ... (vezi toată discuția)
Probleme cu chiriasii intr-un imobil revendicat Aura2 Aura2 O societate primeste in proprietate ca urmare a castigarii in instanta a unei actiuni in revendicare mai multe apartamente intr-un bloc. Chiriasii aveau ... (vezi toată discuția)
Contract inchiriere georgescuvaleria georgescuvaleria Sunt o persoana fizica care a inchiriat un apartament unei persoane juridice pe o perioada de 3 luni Contractul de inchiriere inregistrat la administratie a ... (vezi toată discuția)