avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 287 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Contencios administrativ sau ... Legalizarea hotararii in vederea executarii - taxe de ...
Discuție deschisă în Contencios administrativ sau probleme juridice cu autorităţile, contravenţii

Legalizarea hotararii in vederea executarii - taxe de timbru

am castigat in instanta dreptul de ami inmatricula masina fara sa achit taxa de poluare. intrebarea mea este: ca sa legalizez sentinta civila trebuie sa achit o taxa judiciara, ce valoare trebuie sa aiba acesta? si timbru judiciar de ce valoare trebuie sa adaug? va multumesc!

Alte discuții în legătură

Restituire taxa auto Kahlya Kahlya Buna seara. Daca am cumparat o Dacia Sandero in 2008 si am platit taxa auto (in jur de 1300 lei parca) as putea sa cer sa mi se restituie? Nu inteleg deloc cum ... (vezi toată discuția)
Inmatriculari auto!!!! dadaada dadaada Buna ,am o masina pe care am cumparat-o de la Bucuresti, aceasta este inmatriculata in Ro, odata cu achitarea taxei vamale (asa era atunci) . Acum eu am ... (vezi toată discuția)
Taxa timbru mediu ecowaterproiect ecowaterproiect Am o nelamurire Daca sunt in proces si momentan am inscris masina cu numere negre si certificat pe care scrie ca este inmatriculata masina provizoriu pana la ... (vezi toată discuția)