Forum Discuţii juridice Carte funciară - Cadastru, ... acte bloc de locuinte nou - ordinea actelor si ...
Discuție deschisă în Carte funciară - Cadastru, Intabulare şi alte formalităţi funciare

acte bloc de locuinte nou - ordinea actelor si emitentii

bloc locuinte finalizat 2011 in faza de dezmembrare, as dori sa aflu exact ordinea actelor si cine le emite. (cadastru, intabulare, dezmembrare, etc). multumesc!
Aici gasiti raspunsul la intrebarea dvs. :bow:[ link extern ]
multumesc!
as dori sa stiu ce trebuie sa faca constructorul. ordinea actelor+autoritatile care le acorda/aproba pana la ctr v-c. apoi urmeaza actele pe care le voi face eu. deocamdata urmaresc sau verific ce spune constructorul, daca spune sau nu adevarul.
ally7 a scris:

bloc locuinte finalizat 2011 in faza de dezmembrare, as dori sa aflu exact ordinea actelor si cine le emite. (cadastru, intabulare, dezmembrare, etc). multumesc!

faza de dezmembrare a ce? a terenului? sau e in faza de parcelare/apartamentare?
daca are procesul-verbal de receptie finala la terminarea lucrarilor, poate trece la apartamentare...si apoi va obtine cf-ul individual pt. fiecare apartament...si apoi va poate vinde! fiti atent ca cf-ul ap. pe care-l veti cumpara, sa fie liber de sarcini!
proces verbal receptie septembrie 2011, spun ei ca au cadastru si intabulare si ii cred deoarece au ajuns in faza de dezmenbrare a apartamentelor ptr incheierea ctr v-c individuale