Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... reziliere contract cu un avocat
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

reziliere contract cu un avocat

buna seara..va rog sa imi spuneti de daca pot rezilia contractul ptr aparare cu un avocat intr-un proces penal aflat la curtea de apel craiova...mentionez ca am mai schimbat avocatul o data ddeoarece nu se prezenta in instanta...la fel si cel de acum.....va multumesc!
puteti oricand inceta contractul cu acesta cu conditia sa-l instiintati ( de preferat in scris)
redstyle a scris:

buna seara..va rog sa imi spuneti de daca pot rezilia contractul ptr aparare cu un avocat intr-un proces penal aflat la curtea de apel craiova...mentionez ca am mai schimbat avocatul o data ddeoarece nu se prezenta in instanta...la fel si cel de acum.....va multumesc!

Cititi cu atentie contractul pe care l-ati semnat! Acolo trebuie sa existe o mentiune clara despre terminarea, denuntarea, renuntarea...samd....la contract. Dupa care faceti obligatoriu o adresa scrisa avocatului si i-o trimiteti pe fax sau pe posta cu confirmare de primire!