Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Puncte de lucru- obligatorii sau nu?
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Puncte de lucru- obligatorii sau nu?

Buna ziua,
As avea si eu va rog frumos urmatoarea situatie: am o societate al carei obiect de activitate se refera la prestarea serviciilor de curatenie. Sediul acesteia este in Bucuresti insa avem contracte cu hoteluri din cateva orase unde plasam anjajatii nostri (acsetia au domiciliile in orasele respective) sa presteze serviciile de curatenie.
Intrebarea mea ar fi: este obligatoriu sa-mi deschid punct de lucru in fiecare oras unde prestez serviciile de curatenie?
Multumesc frumos!
nu, dvs prestati la sediile clientilor si nu in spatii proprii.
Multumesc frumos pentru raspuns.
La ultimul control mi-au cerut registrele unice de control "de la punctele de lucru". (avand in vedere ca desfasor activitataea in cele cateva orase ) .Am raspuns ca nu am puncte de lucru deschise si mi s-a spus ca trebuie sa rezolv acesta situatie insa eu nu stiu cum? E suficient daca modific declaratia de la registru si sa scriu ca desfasor activitate la terti?