avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 468 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general rog lamurire cu o firma infiintata in 2008
Discuție deschisă în Contabilitate în general

rog lamurire cu o firma infiintata in 2008

buna ziua

daca poate cineva sa ma lamureasca in legatura cu o firma care a fost infiintata in 2008 care nu a desfasurat nici o activitate , a depus anual declaratia precum ca nu a avut nici o activitate . Dorind sa incep activitatea am fost la Administratia Financiara , unde mi s-a spus sa aduc declaratiile 100 , 101 si 300 pe zero pana la zii , iar cand am fost sa le depun am fost informat ca pe anul 2009 si 2010 trebuie sa platesc impozitul forfetar , intrebarea este daca eu trebuie sa platesc acest impozit neavand nici o activitate , practic firma nu a functionat nici o zi

Cel mai recent răspuns: Gabriela Monica Ionescu , Consultant fiscal 20:42, 12 Noiembrie 2011
Trebuia sa va sfatuiasca un contabil, daca ati fi suspendat activitatea, nu ati fi platit. Cautati un contabil care sa va ajute
da trebuie sa platiti impozitul FORFETAR, 2200 lei este pe an TOTII l am platit care e problema?
Ultima modificare: Sâmbătă, 12 Noiembrie 2011
ovidiu7676, utilizator
Lorela a scris:
Cautati un contabil care sa va ajute

Nici contabilul nu mai are cum sa va ajute acum.


~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Declaratii fiscale firma fara activitate all3xgod all3xgod Buna ziua. am o firma care inca de la infiintare nu a avut activitate nici macar o zi. Pana recent am depus, pe zero, declaratiile 100, 300, si cea pe propria ... (vezi toată discuția)
Depunere d101 pt o firma fara activitate stmadalina stmadalina Buna ziua, Am o firma infiintata in 2008, fara activitate pana in prezent. S-a considerat ca o declaratie anuala de inactivitate este suficienta pentru ca ... (vezi toată discuția)
Cine ma poate ajuta ??/ ContSters127791 ContSters127791 nu am platit deloc forfetarul lui pogea, si acum tr sa depun D 101 si D 710 pe Martie la AF cine ma poate ajuta sa le completez ?/ mersy mult (vezi toată discuția)