Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general rog lamurire cu o firma infiintata in 2008
Discuție deschisă în Contabilitate în general

rog lamurire cu o firma infiintata in 2008

buna ziua

daca poate cineva sa ma lamureasca in legatura cu o firma care a fost infiintata in 2008 care nu a desfasurat nici o activitate , a depus anual declaratia precum ca nu a avut nici o activitate . Dorind sa incep activitatea am fost la Administratia Financiara , unde mi s-a spus sa aduc declaratiile 100 , 101 si 300 pe zero pana la zii , iar cand am fost sa le depun am fost informat ca pe anul 2009 si 2010 trebuie sa platesc impozitul forfetar , intrebarea este daca eu trebuie sa platesc acest impozit neavand nici o activitate , practic firma nu a functionat nici o zi

Trebuia sa va sfatuiasca un contabil, daca ati fi suspendat activitatea, nu ati fi platit. Cautati un contabil care sa va ajute
da trebuie sa platiti impozitul FORFETAR, 2200 lei este pe an TOTII l am platit care e problema?
ovidiu7676, utilizator
Lorela a scris:
Cautati un contabil care sa va ajute

Nici contabilul nu mai are cum sa va ajute acum.